На головнуНаписати листа
Новини | Історія | Фотогалерея | Штат | Документи | Ресурси | Контакти | FAQ | NOC
Документи.

Правила користування мережею Інтернет

Підключення локальної мережі Київського університету до всесвітньої мережі Internet було зумовлене насамперед необхідністю покращення інформаційного обміну з провідними навчальними закладами Світу шляхом використання сервісів мережі Internet на зразок Email, WWW, FTP, GOPHER, ....

Кількість користувачів локальної мережі Київського Університету постійно зростає. На сьогодні вихід в Internet мають близько 2000 комп'ютерів.

В той же час пропускна здатність зовнішнього каналу залишається практично незмінною, що призводить до його перевантаження. Щомісячна орендна плата, що сплачується університетом Internet-провайдеру, значною мірою залежить від завантаження каналу. Виходячи з усіх вищезгаданих умов, керівництво Інформаційно-обчислювального Центру (ІОЦ) Київського університету встановило основні правила підключення та користування ресурсами мережі Internet.

1. Ресурси мережі Internet повинні використовуватися виключно з освітньою та науковою метою. Прокачування великих обсягiв інформації, що не має безпосереднього відношення до наукової роботи та навчального процесу, є порушенням правил користування ресурсами мережі Internet, особливо це стосується XXX трафіку. У випадку порушення користувачем цього правила останній автоматично переводиться в окремий віртуальний канал - канал зі зниженою максимальною швидкістю строком на один місяць, а у випадку неодноразового порушення користувач буде автоматично відключений від мережі Internet з подальшим повідомленням керівництву університету.

2. Розсилка інформації електронною поштою або через мережу конференцій USENET великій кількості отримувачів, що не є зацікавленими в її отриманні або, іншими словами, електронний SPAM також є порушенням правил користування Internet. За неодноразове порушення можливе блокування E-mail адреси і відключення від мережі комп'ютера спамера.

3. Відправка електронною поштою наукових робіт, статей для публікацій або іншої інформації, що може становити державну таємницю, без попереднього узгодження з відділом захисту наукових пріоритетів університету заборонена.

4. Для реєстрації в Internet нового комп'ютера, підключеного до локальної мережі Київського університету, необхідно мати IP адресу, отримання якої потрiбно узгодити з адміністратором мережі факультету. Забороняється самостійне встановлення IP адреси, оскiльки використання IP, що зайнята іншим комп'ютером, призводить до непрацездатності обох комп'ютерів у мережі, а у випадку встановлення IP шлюзу - до непрацездатності всього мережевого сегменту.

При порушенні можливе повне відключення зазначеного комп'ютера від мережі та блокування E-mail адреси користувача.

5. Забороняється підключення до комп'ютерної мережі Київського національного університету окремих комп'ютерів та локальних комп'ютерних мереж організацій, розміщених на території Київського університету, без попереднього укладання письмової угоди з керівництвом університету.

6. Встановлення вхідних модемних ліній без попереднього узгодження з АТС та ІОЦ Київського університету забороняється. У випадку необхідності роботи з електронною поштою вдома для співробітників університету існує можливість підключення в режимі offline через вхідні телефонні лінії ІОЦ.

7. Кожен факультет може підтримувати свій власний WWW (FTP) сервер. Якщо пропускна спроможність каналу, по якому факультет підключений до локальної мережі університету, недостатня для нормальної роботи WWW/FTP сервера, або за інших причин, є можливою організація WWW/FTP сервера на базі IОЦ. Незалежно від реалізації, забороняється розміщення на WWW/FTP серверах файлів порнографічного характеру, матеріалів, що зневажають особу або становлять державну таємницю, незаконне розповсюдження програмного забезпечення, що підпадає під Copyright, а також використання електронних послуг в діях, що порушують чинне законодавство України.

8. Користувач зобов'язаний не передавати поштову адресу або www-сторінку користувачам із країн, які підтримують міжнародний тероризм. Користувач не має права використовувати послуги www-сервісів та електронної пошти Університету для створення атомної, хімічної, бактеріологічної зброї та інших засобів масового знищення.


© 2000-2014. Інформаційно-обчислювальний центр. пр-т Академіка Глушкова, 4д наверх